Co nowego?

Aktywność fizyczna w ciąży

Często przyszłe mamy zastanawiają się czy mogą w ciąży trenować i kiedy mogą wrócić do aktywności po porodzie. Postanowiłam zadać te pytania Kasi Strażyńskiej-Mizak z którą ćwiczyłam będąc w ciąży.

Przyprawy w diecie

Przyprawy stosujemy każdego dnia do przygotowywania posiłków. Czasem dodatek przypraw jest niezbędny, aby potrawa miała charakterystyczny dla siebie smak, a czasem dodajemy je bardzo automatycznie, bo bez nich nie będzie to samo, czy rzeczywiście? Czy to tylko przyzwyczajenie? Poniżej opiszemy dla Was kilka znanych przypraw i podpowiemy czy słusznie jest je dodawać do niemal każdej potrawy.

Pancake z borówkami

Przepis idealny dla tych którzy muszą "być bez" - nabiału, glutenu i kurzych jaj.

"Dieta" mamy karmiącej piersią - jem wszystko!

Pierwsze pytanie, które zwykle zadają osoby z rodziny lub znajomi po porodzie to "karmisz?"... Po usłyszeniu tego pytania 20 raz z rzędu w ciągu jednego tygodnia ciśnie się na usta odpowiedź "pewnie, przecież mój maluszek nie wygląda na głodnego".

Ten wpis nie jest po to, żeby oceniać i piętnować mamy, które z różnych przyczyn karmią mlekiem modyfikowanym.

Nie ukrywam, że ...

Miasto Kobiet 2019 - Wieliczka

W ubiegłą sobotę, 9 marca, w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbyła się V edycja Miast Kobiet zorganizowana specjalnie dla Pań z okazji ich święta.

Wartościowe kiszonki - kapusta, ogórki, barszcz

Kiszonki są powszechnie używane w naszych domach. Szczególnie zimą, kiedy dostęp do świeżych warzyw jest nieco utrudniony. Znane są od dawna - warzywa kiszą nasze mamy i babcie, kisiły też prababcie. Jakie zatem właściwości zdrowotne kryją w sobie kiszonki? Jak powstają i co warto zakisić? O tym w poniższym artykule.

Ciąża - żywienie ma znaczenie!

Każdy rodzic chciałaby żeby jego dziecko było zdrowe. Czy zdrowie to jedynie brak kataru czy gorączki? W dzisiejszych czasach medycyna leczy coraz więcej chorób, jednak coraz częściej zapadamy na choroby "cywilizacyjne" tj. cukrzyca typu II, nadciśnienie, Hashimoto, alergie, nietolerancje. Żeby ochronić swoje dziecko przed tymi zagrożeniami należy podjąć pewne kroki już w ciąży, a jeszcze lepiej jeszcze na etapie jej ...

Masa ciała w ciąży

Odpowiedni przyrost masy ciała w ciąży jest niezmiernie istotny dla prawidłowego rozwoju dziecka, a także zmniejsza ryzyko powikłań ciążowych i okołoporodowych.

Ile można przytyć w ciąży? Czy to możliwe, że w ciąży niektóre kobiety nie tyją? Jak w poszczególnych okresach ciąży zmienia się masa ciała, a także co składa się na ten przyrost pod koniec ciąży? Na te pytania znajdziecie ...

CHOLESTEROL i jego znaczenie

Niemal przy każdym podstawowym badaniu krwi oznaczana jest w niej ilość cholesterolu całkowitego, a także frakcji LDL, HDL i triacylogliceroli (triglicerydów, TG). Nieprawidłowe wyniki dotyczą sporej liczby Polaków. Czym zatem jest cholesterol, czemu służy i jaki powinien być jego wynik? O tym poniżej.

Kasza, ryż, ziemniaki, makaron..., czyli trochę informacji o węglowodanach

W ostatnim czasie można wiele usłyszeć na temat węglowodanów. Niektórzy twierdzą, że należy je w diecie ograniczać - inni, że zwiększać. Jeszcze inni są zdania, że to one są przyczyną nadwagi. Czym są węglowodany? Ile należy ich jeść? Jak wpływają na nasz organizm? O tym w poniższym artykule.

Cała prawda o rybach

W dzisiejszym świecie spotykamy się z wieloma kontrowersjami na temat ryb. Z jednej strony wiadomo, że są zdrowe, z drugiej jednak atakują nas informacje na temat ich zanieczyszczeń. Jak zatem powinniśmy do tego podchodzić? Czy jeść czy nie jeść? Czy wybierać hodowlane czy może te dziko żyjące? Postaramy się choć trochę rozwiać Wasze wątpliwości w poniższym artykule.

Jak zapobiegać przeziębieniom i infekcjom oraz czym się wspomóc, gdy nas dosięgną?

Niestety, jesień i nadchodząca zima dają się nam we znaki. Za oknem deszcz, plucha, mgły, wiatr, a nawet śnieg. Chłodne dni skutkują teraz często zmęczeniem, osłabieniem, a finalnie infekcjami i przeziębieniami. Zwykle w tym okresie roku szukamy wsparcia dla naszej odporności. Czy są jakieś naturalne sposoby, żeby wspomóc organizm w tym trudnym czasie? W artykule postaramy się odpowiedzieć na to ...

Awokado, ryby morskie, orzechy, czyli kilka słów o kwasach omega 3

Dieta każdego z nas powinna być odpowiednio zbilansowana. Oznacza to, że powinna  pokrywać zapotrzebowanie naszego organizmu na energię oraz wszystkie składniki odżywcze. W swojej codziennej diecie potrzebujemy zarówno białek, węglowodanów jak i tłuszczy, które stanowią najbardziej skoncentrowane źródło energii w całym pożywieniu człowieka. Dzisiaj powiemy kilka słów na temat tych najbardziej wartościowych tłuszczy, czyli kwasów omega-3.

Gala Poland Business Run

26 września 2018 roku w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego odbyła się uroczysta Gala Poland Business Run.

5 pomysłów na... OWSIANKI

Jedni je kochają, drudzy nienawidzą. Mowa o owsiankach. Nie jednej osobie kojarzą się one z niesmaczną papką, którą trzeba jeść, będąc na diecie. Wcale tak nie jest! Można je przyrządzić w takich sposób, że będą jednocześnie bardzo zdrowym i pysznym posiłkiem. A co istotne - ich przygotowanie wcale nie zajmuje tak wiele czasu, jak mogłoby się wydawać, zatem są idelanym posiłkiem ...

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ